АктуальноГоловнаКраїниСвітУкраїна

Україна пропонує ЄС нову стратегію відносин

Київ пропонує Євросоюзу розробити новий формат відносин з державами, які підписали угоди про асоціацію з ЄС.

Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба закликав ЄС прийняти рішення про окремий формат відносин з асоційованими державами в рамках Східного партнерства (СП). Про це він заявив на зустрічі в рамках структурованих консультацій по Східному партнерству, організованих Євросоюзом у Києві, повідомляє у вівторок, 22 жовтня, Українська правда. 

Дмитро Кулеба зазначив, що Східне партнерство, на думку України, має потребу в реформі, а також нагадав, що фінальна мета зближення України і ЄС не досягнута. 

“Треба визначити, яка амбіція партнерства. Україна не сприйме СП просто як структурування наших відносин з ЄС. Для нас це – інструмент (для подальшого зближення)”, – вважає він. 

На думку віце-прем’єра, у рамках СП повинен бути виділений окремий формат відносин з Україною, Молдовою і Грузією – державами, які підписали угоди про асоціацію з ЄС і мають амбіції подальшого зближення з Євросоюзом. 

“Ми хочемо диференціювати ці групи в СП. Це не для того, щоб “розбити” партнерство. Це означає – сприймати реальність такою, як вона є. Ми будемо вдячні ЄС за визнання того, що ці три держави відрізняються, зберігаючи при цьому відносини з трьома іншими (Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю)”, – заявив він. 

Кулеба підкреслив, що необхідно розробити нову стратегію ЄС для асоційованих партнерів, яка доповнить СП і зробить його більш сфокусованим на інтеграційних цілях для трьох країн.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close