АктуальноГоловнаУкраїна

У транспорті Києва на рік відклали перехід на е-квиток

Е-квитки повинні були повністю замінити жетони і паперові квитки з початку листопада, але міська влада вирішила почекати з повним переходом.

На єдиний електронний квиток у громадському транспорті Києва перейдуть як мінімум через рік. Про заявив голова департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров у коментарі для Сегодня, у вівторок, 22 жовтня. 

З початку листопада київська влада планувала повністю вивести з обігу жетони в метро і паперові квитки при оплаті проїзду в міському наземному транспорті. Їх мали повністю замінити квитки з QR-кодами і безконтактні транспортні картки, але, за словами Назарова, цього не станеться. 

“Ми вирішили перенести запуск в промислову експлуатацію електронного квитка. Але в будь-якому випадку кияни вже активно ним користуються, купують і поповнюють картки е-квитка. Також паралельно працюватимуть жетони і паперові квитки. Їх поступово виводитимуть з обігу. Я думаю, процес виведення жетонів і паперових квитків триватиме до кінця наступного року”, – сказав він. 

Перехід на електронний квиток (e-ticket) у комунальному транспорті мав відбутися 31 жовтня. Для цього весь наземний комунальний транспорт був обладнаний валідаторами (пристроями для зчитування безконтактних карток). Частина турнікетів швидкісного трамвая, міської електрички і метрополітену також адаптували під e-ticket. 

Контролери матимуть спеціальні пристрої для перевірки реєстрації електронного квитка. 

Ця система працює в експериментальному режимі і час від часу дає збій, через що пасажири метрополітену не можуть скористатися електронним квитком у метро. Останній такий збій стався минулої п’ятниці. 

Нагадаємо, що раніше Київпастранс повідомляв, що закриває посаду кондуктора з 1 листопада. Без роботи могли залишитися близько 1100 осіб. 

Також повідомлялося, що кияни були змушені добиратися на роботу, чіпляючись за електричку. На Троєщині в годину пік не всім вистачає місця в електричці. Побоюючись спізнення, кияни змушені їхати, чіпляючись за електричку зовні, ризикуючи життям.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close