АктуальноГоловнаУкраїна

Нафтогаз попередив про ринкові ціни на газ

З 1 січня перестануть діяти спеціальні зобов’язання Нафтогазу з постачання газу населенню, кажуть у компанії.

З 2020 року в Україні зміниться формула розрахунку ціни газу для населення. Про це сказав Максим Рабінович, директор ТОВ Газопостачальна компанія Нафтогазу України, під час Української газового форуму в четвер, 10 жовтня, повідомляє РБК-Україна.

Він зазначив, що зараз Нафтогаз не визначає ціну газу для населення, а тільки вибирає з чотирьох показників, який з них є меншим. 

“Як буде із січня. Ціна буде ринковою. Вона визначається як середнє арифметичне за ціною для промисловості. У промисловості у нас абсолютно ринкові ціни”, – сказав він. 

За його словами, так написано в законі, який з 1 січня скасовує спеціальні зобов’язання Нафтогазу. 

Як повідомляє УНН, Рабінович також повідомив, що Україна може економити близько 5-6 млрд кубів газу з 10, які споживає населення. 

“На сьогоднішній момент ми розуміємо, що приблизно 5-6 млрд кубів газу з 10, які споживає населення, можна економити. Що ми робимо для цього? По суті, стадія початкова”, – сказав Рабінович. 

Нагадаємо, за кілька місяців ціна на газ для населення впала майже на 30% – до 4640 гривень за тис. кубометрів без ПДВ на кінець літа. При цьому в Нафтогазі спрогнозували, що ціна на газ у листопаді-грудні становитиме 7184,8 гривні / тис. куб. м (без ПДВ).

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close