АктуальноГоловнаКраїниСвітУкраїна

Голова СБУ зустрівся з послами Великої сімки і НАТО

Іван Баканов попросив у міжнародного співтовариства терпіння, адже складні реформи не здійснюються швидко.

Голова Служби безпеки України (СБУ) Іван Баканов зустрівся з послами і керівництвом дипломатичних місій країн Великої сімки, керівниками представництва ЄС в Україні, представництва НАТО в Україні і консультативної місії ЄС з реформування сектору громадянської безпеки України (КМЕС). Про це повідомляє прес-служба СБУ в четвер, 10 жовтня.

Зазначається, що під час зустрічей Баканов представив концепцію, що лежить в основі програми реформування СБУ, і розповів про зміни, які планують досягти з її втіленням. 

Також він поінформував про новий закон Про Службу безпеки України, який незабаром передадуть на розгляд у Верховну Раду, і про те, як він поліпшить ситуацію. 

“Раніше більшість українців відчували, що державні органи працюють тільки в інтересах багатих і впливових кіл, тому більша частина суспільства відчувала себе недостатньо захищеною і відкинутою. Саме це ми хочемо змінити… Застаріла система СБУ не відповідає сучасній українській демократії, яку будує президент України”, – сказав Баканов. 

На думку Баканова, чітко визначені завдання і компетенція, демілітаризація підрозділів, а також посилений громадський контроль стануть початком програми реформ і дозволять її запустити ще до прийняття нового закону. 

Він назвав це першим етапом до впровадження нової “гнучкої структури”, що приведе до скорочення особового складу і поліпшення умов роботи в СБУ. 

“Баканов попросив у міжнародного співтовариства терпіння, адже складні реформи не здійснюють швидко, а також підтримки для української спецслужби на її шляху до статусу надійного партнера в системі міжнародної безпеки”, – зазначили в СБУ. 

Нагадаємо, 1 жовтня колегія Служби безпеки України на засіданні комітету Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки представила концепт нової редакції закону про СБУ. Наслідком прийняття нової редакції закону повинна стати “наймасштабніша реформа СБУ за весь час незалежності”, заявили у відомстві Івана Баканова.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close