АктуальноГоловнаУкраїна

Рада прийняла новий Виборчий кодекс

В Україні вводяться відкриті партійні списки з регіональними округами, прохідний бар’єр знижено з 5% до 4%.

 Верховна Рада на засіданні в четвер, 11 липня, 230 голосами прийняла новий Виборчий кодекс, який вступить в силу з грудня 2023 року. 

Перед прийняттям кодексу нардепи більше години не могли проголосувати за повторний розгляд деяких поправок.

Відповідно до законопроєкту, прохідний бар’єр знижується з 5% до 4%. В Україні вводяться відкриті партійні списки з регіональними округами замість пропорційної системи за закритими партійними списками і мажоритаркою. Отже, замість більш як 200 одномандатних округів буде 27 регіональних. 

У кожному окрузі партія сформує свій список кандидатів. І партія, і кандидати отримають свої порядкові номери, щоб виборці їх не забули, усі списки повісять у кожній кабінці. 

У бюлетені будуть тільки дві графи: “Номер партії, за яку віддаєте свій голос” і “Номер кандидата в народні депутати з партійного списку”. 

Якщо кандидат у депутати набере відповідну кількість голосів виборців, він зможе переміститися вгору за списком або, навпаки, опуститися вниз. 

Депутатські мандати розподілятимуть пропорційно до результатів виборів. Чим більшою є підтримка в партії, тим більше мандатів вона отримає. Місця в сесійній залі займуть ті кандидати, які отримали найбільшу підтримку у своєму регіоні. 

Парламент розпочав розгляд законопроєкту про новий виборчий кодекс 6 червня. Нардепи розглянули 4568 поправок. 

Як відомо, дострокові вибори до Ради 21 липня пройдуть за старим законодавством.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close