АктуальноГоловнаУкраїна

Створення Комісії з тарифів визнали незаконним

Конституційний суд ухвалив рішення за поданням групи нардепів про законність створення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Про це повідомляє ZN.ua у п’ятницю, 14 червня. 

КСУ постановив, що екс-президент Петро Порошенко перевищив свої конституційні повноваження, створивши своїм указом Нацкомісію з тарифів. 

Так, Конституційний суд визнав, що НКРЕКУ була створена в неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

Нагадаємо, що Порошенко створив НКРЕКУ указом від 27 серпня 2014 року №694. 22 вересня 2016 року Верховна Рада прийняла Закон Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, яким було передбачено, що НКРЕКУ є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає і звільняє президент. 

КСУ визнав, що видавши указ про створення НКРЕКУ президент перевищив свої конституційні повноваження. Згідно з Конституцією, повноваження президента не передбачають права створювати такі органи. Крім того, за Конституцією у президента не має права призначати і звільняти членів НКРЕКУ. 

КСУ також вирішив, що визначений законом статус НКРЕКУ не відповідає Конституції. За своїми функціями, завданням та повноваженням комісія по суті є центральним органом виконавчої влади, а тому відповідно до Конституції закон повинен визначити саме такий її статус, який передбачає входження НКРЕКУ в систему органів виконавчої влади та напрямки її роботи Кабінетом Міністрів. З цього питання КС висловлював свою позицію ще у 2000 році у справі про конституційність закону Про природні монополії. 

Зазначимо, що у цей момент Конституційний суд розглядає законність указу президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close