АктуальноГоловнаУкраїна

Клімкін назвав ситуацію в Молдові загрозою Україні

Глава МЗС повідомив, що Україна, як суверенна країна, готова сприяти Молдові у вирішенні існуючих проблем.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ситуація в Молдові є ймовірною загрозою для півдня України. Про це глава МЗС написав у своєму Facebook.

Міністр зазначив, що МЗС України уважно відстежує ситуацію в Молдові. 

“Завтра в Кишиневі буде Віктор Крижанівський, який відповідає за координацію зусиль щодо придністровського врегулювання і дуже добре розбирається в молдавському контексті. Турбує, що сьогодні постійно збільшуються ймовірність і відповідні ризики “добрих послуг” з боку зовнішніх гравців… Нам всім дуже потрібна європейська демократична Молдова і зовсім не підходить перспектива нового російського плацдарму, який буде створювати загрозу для українського півдня”, – підкреслив він. 

У МЗС запевнили, що готові сприяти вирішенню існуючих проблем в Молдові. 

“Як держава-посередник і гарант, Україна зацікавлена ​​в стабільній, демократичній і європейській Молдові, готова надати, у разі необхідності, сприяння у вирішенні існуючих проблем. Закликаємо провідні політичні сили Молдови діяти в рамках правового поля, вирішувати суперечки шляхом політичного діалогу з метою уникнення силового протистояння”, – заявили в міністерстві. 

Також у міністерстві підкреслили, що Молдова залишається для України важливим партнером. 

“Важливим для країни і безпеки ситуації в регіоні є недопущення зовнішнього втручання, спрямованого на реалізацію російського сценарію федералізації країни. Республіка Молдова залишається для України важливим партнером і сусідом, з яким нас об’єднують спільні інтереси і спільне європейське майбутнє”, – йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, напередодні парламент Молдови затвердив склад нового уряду і оголосив країну “захопленою державою”, яку потрібно звільняти. 

Це сталося після того, як Конституційний Суд Молдови зобов’язав президента розпустити парламент і призначити дату дострокових виборів, бо законодавці протягом 90 днів після затвердження результатів виборів не змогли сформувати новий уряд. 

Партія соціалістів і правий блок ACUM вважають, що відведений термін не закінчився, так як у Конституції йдеться про три місяці, а не 90 днів. 

У підсумку Конституційний Суд країни тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона, а прем’єр-міністр Павел Філіп, якого КС призначив в.о. глави республіки, підписав указ про розпуск парламенту і призначив дострокові вибори на 6 вересня.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close