АктуальноГоловнаУкраїна

Зеленський оголосив конкурс на суддю ЄСПЛ від України

МЗС має забезпечити проведення тестування учасників конкурсу щодо визначення рівня їх знань офіційних мов Ради Європи.

Президент Володимир Зеленський оголосив конкурс на посаду судді Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від України, а також створив комісію з відбору кандидатів. Про це йдеться в указі президента №356, оприлюдненому на сайті глави держави в понеділок, 10 червня. 

Також Зеленський визнав такими, що втратили чинність, укази Петра Порошенка №1043 від 1 листопада 2007 року Про порядок проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України і №100 від 4 квітня 2019 роки, Україна конкурсі з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України. 

Своїм указом нинішній президент затвердив положення про проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України. Також він доручив МЗС забезпечити проведення тестування учасників конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України щодо визначення рівня їх знань офіційних мов Ради Європи. 

Нагадаємо, в кінці минулого року ЗМІ повідомляли, що Україна втратить суддю в ЄСПЛ, тому що президент Петро Порошенко не подав вчасно кандидатів на розгляд ПАРЄ. В результаті, від України залишиться тільки тимчасовий, або ad-hoc суддя – в.о. в українській термінології. 

Також у квітні повідомлялося, що Окружний адмінсуд Києва заборонив роботу комісії з відбору кандидатів у судді ЄСПЛ від України.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close