АктуальноУкраїна

Епіфаній спростував наявність церковного розколу

Митрополит Епіфаній розкритикував Філарета за заяву про відновлення УПЦ Київського патріархату.

 У Православній церкві України немає ніякого розколу. Про це в ході візиту до Маріуполя заявив предстоятель ПЦУ Епіфаній, повідомляє прес-служба церкви. Зокрема, Епіфаній зазначив, що церковного розколу “немає і не буде”.

“Кожен ієрарх має певні думки, але ми повинні спільно будувати майбутнє в єдиній помісній Українській Православній Церкві”, – підкреслив він.

Також відповідаючи на питання про публічні заяви Філарета, він зазначив, що почесного патріарха шанують, але не згодні з його висловлюваннями про можливе відновлення УПЦ Київського патріархату.

“Зараз, фактично і юридично, в Україні не існує таких структур Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква, бо ми об’єдналися, і ці колишні структури увійшли в єдину Церкву, виконавши свою історичну місію”, – додав Епіфаній.

Як повідомлялося, патріарх Філарет запросив митрополита Епіфанія вшанувати пам’ять священномученика Макарія у Володимирському соборі 14 травня. Разом з тим, патріарх дорікнув главі ПЦУ, що після інтронізації Епіфаній жодного разу з ним не звершував Божественну літургію. 

Раніше повідомлялося про конфлікт Епіфанія з патріархом Філаретом, який хоче відновити Київський патріархат.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close