АктуальноГоловнаУкраїна

У Зеленського розповіли про можливий розпуск Ради

Згідно з Конституцією України розпуск парламенту після інавгурації президента теоретично можливий, заявили в оточенні Зеленського.

Про це в ефірі програми Право на владу повідомив представник штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

“У рамках чинної Конституції, якщо це буде дозволено, то теоретично так. Особливо після подій, які відбувалися в останні дні, пов’язані зі спробою обмежити повноваження”, – відповів він на питання, чи розпустить Зеленський парламент.

Також Разумков розповів про можливе скасування посади президента. За його словами, у Зеленського не планують нічого скасовувати, бо Україні потрібен гарант Конституції.

“Це дуже важливо і для країни, і для людей мати персоналію, яка вибирається на загальних виборах. Це раз. Два – у нас повинен бути гарант Конституції. Реальний гарант Конституції, який буде захищати права і свободи громадян цієї країни. Це потрібно для балансу вертикалі влади”, – пояснив Разумков.

Також Разумков розкритикував закон Про президента, який пропонує прийняти в парламенті Самопоміч. За його словами, в разі прийняття закон обмежить можливості новообраного президента виконувати ті обіцянки, які він дав під час виборчої компанії. 

Як повідомлялося, напередодні Зеленський звинуватив ЦВК у затягуванні оголошення результатів виборів, щоб позбавити його можливості розпустити парламент.

У ЦВК відповіли, що звинувачення безпідставні і що вони працюють в безпрецедентно швидкому режимі. 

Раніше глава Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк заявив, що можливість розпустити Верховну Раду зберігається до 14 червня, а не до 27 травня.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close