АктуальноГоловнаУкраїна

Порошенко схвалив рішення про витрати на оборону

Президент зобов’язав у найближчі три роки передбачати не менш як 5% ВВП на фінансування сектора нацбезпеки та оборони.

 Президент Петро Порошенко в четвер, 25 квітня, підписав указ про введення в дію рішення РНБО, яким пропонується передбачити в найближчі три роки фінансування нацбезпеки і оборони в розмірі не менш як 5% від ВВП. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави в четвер.

“Міністерству фінансів України передбачити в Бюджетній декларації на 2020 – 2022 роки видатки на забезпечення національної безпеки і оборони України в обсязі не менш як 5% від запланованого обсягу внутрішнього валового продукту для сектора безпеки і оборони України з урахуванням прогнозного індексу інфляції на відповідний рік згідно з додатком”, – йдеться в тексті рішення РНБО.

Йдеться про фінансування вдосконалення планування і управління ресурсами у сфері безпеки і оборони, створення об’єднаної системи логістики та вдосконалення системи медичного забезпечення військ, підтримання існуючих можливостей і підвищення можливостей ЗСУ, розвитку озброєння, військової та спеціальної техніки, створення і освоєння виробництва озброєння, військової техніки, боєприпасів і продуктів спеціальної хімії, зокрема, сучасного високоточного ракетного озброєння.

Кабмін зобов’язаний передбачити фінансування реалізації державної політики в сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації системи спеціального зв’язку та захисту інформації, забезпечення функціонування і належного захисту об’єктів критичної інфраструктури, підвищення ефективності цивільного захисту населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

РНБО в Бюджетній декларації рекомендує передбачити посилення контррозвідувального забезпечення та боротьби з тероризмом, розвиток розвідувальних можливостей країни, створення розвідувального співтовариства, забезпечення ефективної координації діяльності розвідувальних органів України.

Раніше глава РНБО Олександр Турчинов заявив, що за останні п’ять років фінансування оборони зросло в 20 разів.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close