ГоловнаКраїниСвіт

Європол заявив про загрозу мафії для безпеки ЄС

Однією з характерних рис нових організованих злочинних угруповань стало збільшення рівня насильства, відзначають правоохоронці.

 Організовані злочинні угруповання становлять найбільшу загрозу безпеці Євросоюзу, випереджаючи тероризм і міграцію. Про це в середу, 17 квітня, повідомляє Європейська правда з посиланням представників Європолу. За даними правоохоронців, найбільшими гравцями у злочинному світі є італійські мафіозні угруповання, албанські і східноєвропейські групи, а також мотоциклетні банди.

Але азіатські, африканські й американські групи також брали активну участь в організованому злочинному бізнесі в Європі, який оцінюється в 110 млрд євро на рік, і все частіше вони співпрацюють один з одним. 

“Наразі організована злочинність становить найбільший ризик для внутрішньої безпеки ЄС… Ми повинні разом діяти на міжнародному рівні, так як організовані злочинні угруповання вже роблять це”, – заявив глава Європейського центру з питань організованої злочинності Європолу Ярі Люкка. 

Глава італійського управління боротьби з мафією Джузеппе Говернале зазначив, що сицилійська Коза Ностра, калабрийська Ндрангета і неаполітанська Каморра, як і раніше, – найбільші мафіозні клани. 

Поліцейські також відзначають, що однією з характерних рис нових організованих злочинних угруповань стало збільшення рівня насильства. 

У Швеції, зокрема, спостерігається безпрецедентний сплеск насильства, схожий на “форму військових дій низької інтенсивності”, заявив високопоставлений співробітник шведської поліції. 

За перші три місяці 2019 року в 67 перестрілках загинули 12 осіб. “Швеція ніколи раніше не бачила таких цифр”, – сказав він. 

Раніше повідомлялося, що в Італії затримали 30 мафіозі, пов’язаних з кланом Секуін. Крім того, глава МВС Італії на екскаваторі особисто зруйнував віллу мафії.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close