АктуальноКраїниУкраїна

Укрнафта відсудила у Росії $45 млн

Арбітражний суд пристав на сторону української компанії, яка домагається від Росії компенсації за втрачене майно в Криму.

 Міжнародний арбітражний суд ухвалив рішення стягти з Російської Федерації на користь ПАТ Укрнафта 44,4 мільйона доларів компенсації за експропріацію майна компанії в анексованому Криму. Про це у вівторок, 16 квітня, повідомляє прес-служба компанії. 

У повідомленні наголошується, що у квітні 2014 року, невдовзі після анексії Криму Росією, незаконні збройні формування захопили адміністративні приміщення і 16 автозаправних станцій ВАТ Укрнафта. 

“Усі спроби ПАТ Укрнафта повернути контроль над захопленими адміністративними приміщеннями і АЗС, включаючи продуктові магазини, обладнання і відповідні дозволи і ліцензії, через звернення до введених державою-агресором правоохоронних органів виявилися марними”, – зазначають у компанії. 

Пізніше Росія також ігнорувала звернення керівництва компанії. 

“У зв’язку з цим 3 червня 2015 року ПАТ Укрнафта передало суперечку на розгляд в арбітражний суд ad hoc відповідно до Арбітражного регламенту Комісії Організації Об’єднаних Націй з прав міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ). 

Рішенням від 26 червня 2017 року арбітражний суд визнав наявність у нього юрисдикції розглядати спір за договором”, – зазначають в компанії. 

Російська Федерація оскаржила це рішення у Верховному суді Швейцарії, але останнім рішенням від 16 жовтня 2018 року суд відхилив позов Російської Федерації. При цьому Верховний суд Швейцарії погодився з арбітражним судом у тому, що ПАТ Укрнафта є інвестором за угодою, а майно ПАТ Укрнафта на території АР Крим – інвестиціями.

12 квітня 2019 року арбітражний суд своїм рішенням стягнув з Російської Федерації на користь ПАТ Укрнафта 44,455 млн доларів компенсації за експропріацію інвестицій компанії на території АР Крим, а також понад 3,5 млн доларів арбітражних витрат. 

На суму компенсації, згідно з рішенням арбітражного суду, нараховуються відсотки, починаючи з 22 квітня 2014 року. На квітень 2019 року розмір нарахованих відсотків становить понад 5,5 млн доларів. 

ПАТ Укрнафта – найбільша нафтовидобувна компанія України. Володіє 537 АЗС майже в усіх регіонах України. 

50% + 1 акція товариства належать НАК Нафтогаз України; групі компаній, пов’язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – близько 42% акцій. Раніше повідомлялося, що Укрнафта виплатила Коломойському 2,3 млрд дивідендів.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close