АктуальноУкраїна

В Україні нарахували понад 150 тисяч ІТ-фахівців

За минулий рік кількість офіційно зареєстрованих в Україні ІТ-фахівців зросла майже на чверть.

 За рік кількість ІТ-фахівців в Україні, зареєстрованих як підприємці, зросла на 23% і склала 154 тисячі чоловік (125 тисяч роком раніше). Про це повідомляє портал DOU з посиланням на статистику Мін’юсту щодо IT-ФОП.  

Відзначається, що зростання сталося за всіма видами діяльності і майже у всіх регіонах країни. Однак більше половини нових ІТ-ФОП припадає на Київську, Харківську та Львівську області. 

Основним видом діяльності ІТ-ФОП залишається Комп’ютерне програмування – за таким кодом зареєстровано 102 тисячі фахівців. 

Також популярні Консультування з питань інформатизації (24 тис.) та Обробка даних (майже 19 тис.). Останній вид за рік зріс майже на чверть. 

У минулому році кількість ІТ-фахівців зросла у всіх регіонах країни, за винятком Криму (кількість зареєстрованих там айтішників за рік зменшилася на 1%). 

Лідерами за темпами зростання в 2018 році стали невеликі області. Найбільший приріст кількості ІТ-ФОП зафіксований у Черкаській, Полтавській та Хмельницькій областях, де кількість зареєстрованих айтішників зросла на третину (28%). 

Найменший приріст кількості ІТ-спеціалістів прогнозовано стався в Донецькій і Луганській областях, хоча навіть вони, незважаючи на складну військово-політичну ситуацію, продемонстрували зростання (на 12% і 8% відповідно). 

Також менше за інші регіони були темпи приросту в Херсонській (16%), Миколаївській (17%) і Закарпатській областях (18%).

Незважаючи на дуже різні темпи приросту ІТ-фахівців у різних регіонах, рейтинг областей за кількістю айтішників майже не змінився: тільки Полтавській області вдалося випередити Житомирську за кількістю ІТ-ФОП, а Рівненській – Херсонську. 

Безсумнівним лідером за кількістю ІТ-фахівців залишається Київ і Київська область – тут зареєстровано майже 30% всіх ІТ-ФОП. 

На другому місці залишається Харківська область (там зареєстровано 14% всіх ІТ-фахівців). На третьому, як і рік тому, – Львівська (10%). 

При цьому 75% ІТ-фахівців зареєстровано в великих містах з населенням понад 100 тисяч жителів (фактично, це рівень обласних центрів). 

Частка жінок серед ІТ-спеціалістів зростає, хоча і дуже повільно: минулого року серед ІТ-ФОП було 24% жінок, а цьогоріч – 25%. 

Відзначимо, за підсумками 2018 року IT-індустрія в Україні зайняла друге місце за обсягом експорту, продавши за кордон продукції на 4,5 мільярда доларів.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close