АктуальноУкраїна

Порошенко про боротьбу з корупцією: Прогрес є

Глава держави згоден з критикою щодо корупції в Україні, але вважає, що прогрес у боротьбі з нею все ж є.

 Президент Петро Порошенко каже, що згоден з претензіями щодо боротьби з корупцією, але Україна нібито прогресує в цьому процесі. Про це він розповів під час зустрічі з представниками бізнесу в понеділок, 15 квітня, повідомляє Українська правда. 

“Я розумію, що найбільші закиди до влади якраз стосуються проблем боротьби з корупцією. І я згоден у справедливості такої критики. Але тим не менше, за останні 5 років у рейтингу сприйняття корупції Transparency International Україна піднялася зі 145 на 120 місце, це мало, але це вперше був продемонстрований прогрес, хоча це і свідчить, що нам є над чим працювати”, – зазначив Порошенко.

Він додав, що міжнародні експерти відзначають систему відкритих державних закупівель ProZorro. Вона, за словами Порошенка, “за 4 роки дозволила державі заощадити 75 мільярдів гривень на зменшенні корупції в держзакупівлях”. 

Також президент вважає, що прогрес у боротьбі з корупцією забезпечує система автоматичного відшкодування податку на додану вартість, яка працює “вперше за роки незалежності України”. 

“А нагадати, які були борги з відшкодування ПДВ 4 роки тому? Майже 30 мільярдів”, – сказав Порошенко. 

Він стверджує, що зараз такої проблеми “майже не існує”, є лише поодинокі випадки, які не носять системного характеру. 

Раніше Порошенко заявив, що не знав про схеми в оборонці. Президент стверджує, що не знав і не був причетний до жодних корупційних схем за роки правління. 

Нагадаємо, 4 березня Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО після журналістського розслідування про корупцію в оборонній сфері. Через це розслідування президент також закликав провести міжнародний аудит в Укроборонпромі. 

Згідно з розслідуванням журналістів, підприємстваУкроборонпрому купували деталі, поставлені контрабандою з Росії групою ділків. При цьому ціни на деталі завищувалися в кілька разів.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close