Україна

Зростання цін в Україні продовжує сповільнюватися – НБУ

Інфляційні показники за перший квартал 2019 року відповідали траєкторії прогнозу Нацбанку.

Фактичний показник інфляції в березні практично відповідав траєкторії прогнозу Національного банку. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

“Зростання цін в Україні продовжує сповільнюватися. Якщо торік інфляція вперше за п’ять років зменшилася до однозначного рівня (9,8%), то за підсумками березня 2019 річні темпи зростання цін скоротилися вже до 8,6%. Така динаміка цілком відповідає прогнозу національного банку”, – говориться в ньому.

У березні, зокрема, сповільнилося подорожчання непродовольчих товарів (побутова техніка, меблі, фармацевтична продукція тощо), сирих продуктів харчування, зокрема, овочів борщового набору, а також продуктів харчування з високим ступенем обробки.

Значний вплив на уповільнення інфляції мали жорстка монетарна політика НБУ та зміцнення гривні.

Нацбанк зазначає, що і надалі спрямовуватиме свою політику на зниження темпів зростання цін і досягнення середньострокової мети щодо інфляції в 5% ± 1 п.п.

Як повідомлялося, в березні ціни в Україні зросли на 0,9% в порівнянні з лютим (0,5%). В цілому, з початку року ціни в Україні зросли на 2,4%.

Нагадаємо, в січні місячна інфляція становила 1,0%, річна – 9,2%, в лютому 0,5% і 8,8% відповідно.

Зазначимо, НБУ прогнозував інфляцію на рівні 6% ± 2 п.п. на кінець 2018 року, але зростання цін перевищило очікувані параметри, досягнувши 9,8%, що є мінімальним показником за п’ять років.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close