КраїниСвітУкраїна

Північний потік-2 запустять років за два-три – ЄК

Російський газопровід не зможе запрацювати на повну потужність ще декілька років, вважають у ЄС.

Росія повернеться до переговорів про транзит газу через Україну з 2020 року, оскільки газопровід Північний потік-2 не запрацює ще впродовж декількох років. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, про це заявив директор з питань внутрішнього енергетичного ринку головного директорату Енергетика Єврокомісії Клаус-Дітер Боршардт.

Відповідаючи на запитання про можливість того, що російська сторона не повернеться до переговорів у тристоронньому форматі за участю України і Єврокомісії, він сказав: “Ні, я так не думаю, бо вони повернуться. Наш аргумент полягає в тому, що Північний потік-2 не запрацює вчасно”. 

Він зазначив, що в російського Газпрому є довгострокові контракти з європейськими споживачами, які вони мають виконати. “Ми знаємо, що в цих контрактах є гарантований мінімум обсягу газу для покупців. Для таких поставок необхідно, щоб Північний потік-2 почав працювати на повну потужність. Якщо вони хочуть виконувати контракт (вважаю, що вони його виконуватимуть), то немає іншого шляху, ніж через Україну”, – зазначив Боршардт. 

При цьому представник ЄК вважає, що російській стороні знадобиться ще два-три роки для того, щоб Північний потік-2 почав працювати. “Це приведе російську сторону за стіл переговорів. І ми муситемо досягти такої угоди, яка враховуватиме, перш за все, інтереси України – так само, як і російський інтерес. Коли ви хочете укласти угоду, усі, а не тільки одна сторона, повинні піти додому з чимось хорошим в ній. Я оптимістично налаштований щодо того, що ми змусимо росіян танцювати танго”, – додав він. 

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close