КраїниСвіт

Польща оцінила втрати через контракт із РФ з газу

З 2001 року Польща втратила до 23 мільярдів євро через монополію Росії на газовому ринку.

 Через залежність від монопольного постачальника газу, яким є Росія, Польща в 2001 – 2018 роках втратила від 11,5 млрд до 23 млрд євро. Про це заявив представник уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський, повідомляє Польське радіо.

Він нагадав, що зараз йде розширення терміналу скрапленого газу у Свіноуйсьце, реалізується проект газопроводу Baltic Pipe, а також проект плавучого терміналу скрапленого природного газу, який буде побудований у Гданській судноверфі. 

Baltic Pipe з’єднує польську і датську газотранспортні системи, завдяки чому газ із норвезького шельфу будуть поставляти до Польщі. Будівництво цієї газомагістралі по дну Балтійського моря має розпочатися в 2020 році, а з 1 жовтня 2022 року газопровід почне діяти. 

У той же час, 31 грудня 2022 року спливає довгостроковий так званий Ямальський договір на поставку газу в Польщу з Росії. Як запевнив Наїмський, Польща його не продовжить і стане остаточно незалежною від постачань газу з Росії. 

Диверсифікації поставок блакитного палива повинні сприяти контрактам на придбання скрапленого газу зі США і Катару. Варто відзначити, що США і Польща підписали три контракти на поставку скрапленого газу загальним обсягом 7,25 млрд куб. м. Поставки почнуться з 2022 року після закінчення контракту з Газпромом.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close