СвітУкраїна

В ЄС кваплять Київ і Москву з переговорами щодо газу

У Єврокомісії хочуть провести новий раунд газових переговорів незабаром після виборів в Україні.

Єврокомісія хоче провести переговори з Україною і Росією щодо транзиту газу відразу після президентських виборів в Україні. Про це у вівторок, 9 квітня, заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шевчович, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він нагадав, що під час останньої зустрічі, що відбулася в січні, сторони домовилися “спробувати зустрітися знову десь в середині травня”. “Але поки що, і я це розумію, особливо через виборчу кампанію в Україні, ми ще не отримали відповідь (щодо зустрічі). Але я можу вас запевнити, що ми будемо робити все можливе, щоб провести тристоронню зустріч до літа або до літніх канікул”, – повідомив єврокомісар.

Шевчович наголосив, що “часу залишається мало”. “Всі ми повинні усвідомлювати, що зима вже за рогом. Ми повинні вирішити ситуацію з поставками газу не тільки для наступної зими, але, як вам відомо, топ-пріоритет для Європейського Союзу забезпечити безпеку довгострокового транзитному контракту через Україну, щонайменше на наступні 10 років. Це наш пріоритет. Ми хочемо провести зустріч якнайшвидше після президентських виборів в Україні”, – уточнив він.

Як відомо, контракт між Нафтогазом і російським Газпромом щодо транзиту газу закінчується в кінці 2019 року. Два раунди переговорів за участю Єврокомісії результатів не дали.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close