ГоловнаКраїниСвіт

Британські депутати заявили про відповідальність РФ за припинення дії ДРСМД

Росія “цинічно і небезпечно” порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, заявив комітет з оборони Палати громад Великобританії.


Депутати нижньої палати британського парламенту поклали на Росію відповідальність за припинення і ймовірне припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). У доповіді, опублікованій 4 квітня, комітет з оборони Палати громад позначив цілий ряд подій, в яких Москва порушує договір. Крім того, в доповіді аналізуються можливі мотиви РФ і США і оцінюються способи можливого збереження ДРСМД.

Після припинення ДРСМД Європа стала менш безпечною.

“Європейський континент став менш безпечний в результаті російського рішення про розробку ракет в порушення ДРСМД. Великобританія не була учасницею цього договору, але – як і всі інші члени НАТО – ми повинні враховувати наслідки чергового розгортання Росією ракет, створених для того, щоб загрожувати Західній Європі і відколювати Сполучені Штати від решти НАТО в умовах кризи “, – заявив голова комітету з оборони Джуліан Льюїс.

Він також закликав уряд Великобританії вжити заходів, щоб забезпечити жорстку відповідь на порушення Росією договору, узгоджений і здійснений силами НАТО. У свою чергу віце-голова комітету Джон Спеллар заявив про “цинічне і небезпечне” порушення Кремлем ДРМСД, який з моменту його підписання був “однією з основ європейської безпеки”.

ДРСМД навряд чи вдасться зберегти.

У своєму дослідженні комітет прийшов до висновку, що зберегти договір навряд чи вдасться у зв’язку з небажанням Росії повернутися до його дотримання. У зв’язку з цим НАТО доведеться шукати способи дати відповідь Москві відповідно до пріоритетів членів альянсу, вказують автори доповіді.Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close