ГоловнаУкраїна

Кабмін виділить мільярд на комп’ютеризацію шкіл

Закупівля комп’ютерів і забезпечення доступу до Інтернету здійснюватиметься на основі співфінансування з місцевими бюджетами.

 Уряд виділить 700 млн грн на забезпечення доступу до Інтернету, а ще 300 млн грн – на закупівлю комп’ютерів у школи. Відповідне рішення було прийнято в середу, 3 квітня, на засіданні уряду, повідомляє прес-служба міністерства освіти і науки України. “Сьогодні, в 21 столітті, у нас є школи, які взагалі не мають доступу до Інтернету. Наприклад, на Закарпатті 12,1% таких шкіл, а в Житомирській області – 19,3%. У нас у половині українських шкіл швидкість Інтернет-підключення становить менш як 10Мбіт/с. Це означає, що там неможливо використовувати Інтернет для роботи з будь-яким освітнім контентом”, – розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Відзначається, що закупівля комп’ютерів здійснюватиметься на основі співфінансування, тобто місцеві органи самоврядування повинні будуть сплатити певну частку від вартості обладнання. 

Співвідношення буде таким:

  • для міст обласного значення – не більш як 70% коштів оплачується за рахунок субвенції, а не менш як 30% – за рахунок місцевих бюджетів;
  • для районів і ОТГ – не більш як 90% субвенції і не менш як 10% коштів місцевих бюджетів;
  • для сіл (селищ), що мають статус гірських населених пунктів, і на лінії зіткнення – не більш як 95% субвенції і не менш як 5% коштів місцевих бюджетів.

Українським школярам замінили атестат про освіту.

Раніше Гройсман розпорядився ліквідувати вуличні туалети в школах. Гроші на будівництво теплих туалетів, за словами прем’єр-міністра, вже виділені. Вони будуть побудовані у 680 школах України.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close