Актуально

Б.Ціхоцький: Ми призвичаїли Україну, що їй дозволено більше

Кандидат на пост посла Польщі в Україні Бартош Ціхоцький вказує, що українське суспільство неправильно зрозуміло зміни в Польщі.

Ми призвичаїли Україну, що ми не наполягаємо на своїх інтересах, що їй дозволено більше; я хотів би вказати українським політикам, що Європа не складається тільки з Німеччини, і варто турбуватися про відносини з найближчими сусідами, – сказав у розмові з Польським пресовим агентством (РАР) кандидат на пост посла Польщі в Україні, заступник глави польського Міністерства закордонних справ Бартош Ціхоцький.

Ціхоцький, який у четвер отримав позитивну оцінку своєї кандидатури від сеймової комісії з питань закордонних справ, одночасно ствердив, що саме сусіди є «найбільш рішучими союзниками української справи». «Для нас майбутнє України ніколи не буде функцією відносин з наддержавами», – наголосив дипломат.

В інтерв’ю для Польського пресового агентства Бартош Ціхоцький зазначив: «Мені здається, що українське суспільство неправильно зрозуміло зміни в Польщі. В Україні Громадянська платформа розглядається як тривале явище, а Право і справедливість – як тимчасова аномалія. У Києві недооцінюються глибші джерела повернення багатьох європейських суспільств до традиційних цінностей сім’ї, спільноти та ідентичності. Водночас, українська влада намагається побудувати ідентичність на спрощених і часто фальшивих образах минулого, оскільки в сучасній свідомості українського суспільства відсутні однозначні об’єднуючі елементи.

У цій ситуації зрозуміло, що цього тижня у Києві та Львові демонстративно вітали Дональда Туска. Його промова в Львівському університеті пропонує українській стороні примирення засноване на чарівній реальності та фальшивій симетрії взаємних кривд».

Бартош Ціхоцький зазначив: «Я не думаю, що українська політична еліта усвідомлює наслідки встановлення мораторію на пошук і ексгумацію останків польських жертв конфліктів і репресій. На підставі багатьох розмов я переконаний, що політичні діячі Києва не цікавляться історичним аспектом процесу ідентифікації, а інстинктивно реагують контратакою в ситуації, яка з нашої точки зору не має нічого спільного з тестом сили.

У пострадянських умовах “крок назад” – це “крок у прірву”», – сказав кандидат на пост посла Польщі в Україні, Бартош Ціхоцький.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close