Головна

Російська влада обмежує свободу кримчан в інформаційному просторі

ФСБ продовжує посилювати контроль над Інтернетом і обмежує доступ до інформаційних ресурсів для жителів тимчасово окупованого Криму.

Російський уряд активно впроваджує елементи політичної цензури в інформаційному просторі для мешканців півострова.

Кримські інтернет-провайдери додатково блокують українські сайти, яких немає в офіційних списках Роскомнагляду – відомства, яке регулює заборону інтернет-сторінок у Росії та анексованому нею Криму.

Перш за все йдеться про сайти провідних українських телеканалів,  непідконтрольні кримські новинні сайти, а також сайти українських правозахисних організацій.

Незважаючи на те, що у реєстр повинні вноситись сайти, котрі містять ознаки дитячої порнографії, пропаганди суїциду, наркотиків та самогубств, російські спецслужби використовують його в інформаційно-пропагандиській війні проти України, блокуючи розповсюдження інформаційних матеріалів, які суперечать офіційній позиції Кремля та не дозволяють отримувати мешканцям окупованого півострову незалежну, об’єктивну, правдиву інформацію.

Нагадаємо, що Роскомнагляд оштрафував американську компанію Google на 500 тисяч рублів за неприєднання до реєстру заборонених в Росії сайтів, щоб приховувати їх з видачі пошуковика.

Чинний закон передбачає, що пошукові системи мають видаляти посилання на сайти, які містять заборонений у Росії контент.

Проте, Росія розробляє зміни до закону і планує передбачити в новій редакції можливість блокування пошукових систем за невиконання.

«Зараз закон не передбачає блокування, він передбачає адміністративний штраф. Але ви розумієте, що якщо ми зайдемо в глухий кут, то на законодавчому рівні в нас є всі можливості, щоб це питання врегулювати, – заявив керівника Роскомнагляду Вадим Суботін.- Якщо держава бачить, що якась іноземна компанія не дотримується російського законодавства послідовно і системно, то держава вносить зміни до закону, і за невиконання російських законів можливе більш суворе покарання – таке як блокування».

24 січня 2019 року Голова російської Держдуми В’ячеслав Володін на засіданні парламенту висловив обурення діями компанії Google, яка позначає окупований Крим як український на онлайн-картах, і закликав комітет з безпеки отримати пояснення від представників компанії та прийняти відповідні рішення.

Британська правозахисна організація Article19 заявила про загрозу свободі користувачам Інтернету в усьому світ з боку Росії. На думку організації, в Росії регулярно приймаються закони, які суперечать міжнародним стандартам прав на отримання інформації та на таємницю приватного життя, а влада надає невиправданий тиск на інтернет-компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close