Блоги

Російська тактика «фальшивих прапорів» у дії (світова преса)

Британський часопис The Guardian розглядає зв’язки з Росією європейських крайніх правих на прикладі підпалу Угорського культурного центру в Ужгороді. Іспанське видання El Pais пише про застосування Росією тактики Радянського Союзу в новому історичному контексті.

Британський часопис The Guardian публікує статтю «Судова справа щодо польських крайніх правих виводить на поверхню тактику «фальшивих прапорів». Лондонське видання нагадує про змову трьох польських екстремістів та німецького журналіста зі зв’язками з ультраправою партією «Альтернатива для Німеччини», а також з певною кількістю дружніх до Кремля російських медіа агенцій.

Завданням поляків було, як пише газета, здійснити операцію з «вивішування фальшивих прапорів» у Західній Україні шляхом підпалу Угорського культурного центру, аби все вказувало на те, що це справа рук українських націоналістів.

Головною стороною, яка зискала б з усього цього була б Росія. А вже нині, як додає британський часопис, у залі суду у Кракові, було оприлюднено нові деталі цієї справи. Польський ультраправий активіст Міхал Прокопович повідомив суду, що німецький журналіст Мануель Охзенрайтер, який має зв’язки у Росії і працював радником депутата Бундестаґу Маркуса Фронмаєра, заплатив йому 1500 євро за здійснення цієї операції.

Прокоповичу загрожує 12 років ув’язнення за звинуваченнями у тероризмі, проте польський суд так і не висунув звинувачень проти Охзенрайтера, який відкидає свою причетність.

Втім, лондонське видання зазначає, що увага до Охзенрайтера цілком йморівно концентруватиметься на його численних зв’язках з Росією. Він регулярно відвідував підтримуваний Кремлем канал RT і погоджувався у програмах каналу з точкою зору Кремля на війну в Україні.

Охзенрайтер також бував на контрольованих проросійськими сепаратистами теренах сходу України, де він був «спостерігачем» на визнаних міжнародною спільнотою протизаконними виборах у так званій «ДНР».

На додаток Охзенрайтер вів колонку прокремлівського аналітичного центру «Катехон», яким керує російський фінансист Костянтин Малофеєв, якого, у свою чергу, звинувачують у підтримці проросійських бойовиків на сході України і фінансуванні крайньоправих у Європі.

Тим часом німецькі засоби інформації повідомили, що слідчі у Німеччині відкрили справу щодо «помічника депутата Бундестаґу», проте відмовились підтвердити, що йдеться про Охзенрайтера. На додаток, німецький журналіст також мав довготривалі зв’язки з польськими крайньоправими, зокрема з лідером проросійської партії «Змяна» Матеушем Піскорським, якого було затримано 2016 року за підозрою у веденні шпигунської діяльності на користь закордонних держав, зокрема, Росії та Китаю.

Повертаючись до справи підпалу польськими крайньоправими Угорського культурного центру в Ужгороді, британський часопис наводить слова міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, який каже, що цей випадок постає ілюстрацією цілої заплутаності і масштабів гібридних методів Росії.

«Знайома тактика фашистсько-російської вісі. Якщо ви підтримуєте або «поважаєте» Brexit, ви дієте згідно з їхньою програмою»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close