ГоловнаУкраїна

В ООН закликають уникати ризиків загострення, провокацій чи прорахунків в Азовському морі

В Організації Об'єднаних Націй заявили, що напруження в Азовському морі негативно позначається на загальну атмосферу у регіоні.

Заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Ді Карло закликає Російську Федерацію та Україну уникати ризиків загострення, провокацій або прорахунків в регіоні Азовського моря.  Про це вона сказала на засіданні Ради безпеки ООН, говорячи про повідомлення щодо посилення напруження у Азовському морі.  За її словами, ситуація в Азовському морі негативно позначається на загальну атмосферу у регіоні.  “Ми підкреслюємо потребу уникати будь-який ризик загострення, провокації або прорахунку”, – наголосила Ді Карло.

Нагадаємо, 12 жовтня президент Петро Порошенко увів в дію рішення РНБО “Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на півдні та сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці”. У рішенні РНБО наголошується, що, розглянувши загрози національній безпеці на півдні та сході України, в акваторії Чорного та Азовського морів і Керченській протоці, що зумовлені агресивними діями Російської Федерації, Рада нацбезпеки і оборони констатувала наявність умов, що можуть призвести до критичної дестабілізації економічної та суспільно-політичної ситуації, морської блокади узбережжя України. Кабміну доручено створити міжвідомчий координаційний орган, який має узагальнити правову позицію держави з питання підготовки консолідованої претензії офіційного Києва до Росії щодо міжнародно-правової відповідальності РФ за збройну агресію проти України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close