ГоловнаУкраїна

Українці отримали найбільше дозволів на проживання в ЄС у 2017 році – Eurostat

Після українців найбільше дозволів на проживання у ЄС отримали громадяни Сирії (223 тисячі дозволів) та Китаю (193 тисячі).

Минулого року близько 661 874 українців отримали посвідки на проживання у країнах ЄС.  Як пише Європравда з посиланням на дані європейської агенції статистики Eurostat, громадяни України отримали близько 21% всіх посвідок на проживання, виданих в ЄС у 2017 році. Кількість виданих посвідок українцям майже втричі перевищила кількість посвідок, що отримали громадяни Сирії, які посіли друге місце у цьому контексті. Найбільше посвідок українцям видавала Польща – 88% від усіх дозволів на проживання, виданих українцям у ЄС, або 585 тисяч посвідок. Близько 18,8 тисячі посвідок видали українцям у Чехії, 7,8 тисячі – в Угорщині, 4,2 тисячі – у Словаччині, 3,1 тисячі – у Данії.

Найчастіше причинами видачі посвідок українцям були працевлаштування (87,7% випадків), сім’я (4%), освіта (3,5%). Як зазначає Deutsche Welle, після українців найбільше дозволів на проживання у ЄС отримали громадяни Сирії (223 тисячі дозволів) та Китаю (193 тисячі). Серед країн Євросоюзу найбільше дозволів на проживання для іноземців видала Польща: 683 тисячі. 87 відсотків дозволів при цьому видали людям, що приїхали до країни на роботу. Німеччина слідує за Польщею у переліку країн ЄС, які торік видали іноземцям найбільше дозволів на перебування. Тут видали 535 тисяч дозволів, з них найбільше отримали громадяни Сирії, Афганістану та Іраку. Прикметно, що в Німеччині більшість серед тих, хто отримав дозволи на проживання, є біженцями (269 тисяч дозволів). Лише кожен десятий отримувач дозволу приїхав до ФРН на роботу. Eurostat відзначив, що кількість дозволів на проживання, виданих у ЄС, зросла в порівнянні з 2016 роком на чотири відсотки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close