Світ

США висловило думку щодо проведення референдуму на Донбасі

США виступили проти можливого референдуму "про статус Донбасу" за сценарієм Кремля на окупованих територіях.

Таку думку висловив спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер, передає “Інтерфакс“.

У відповідь на запитання про оцінки США російських пропозиції щодо можливого референдуму на Донбасі, який має визначити майбутній статус регіону Волкер заявив, що США відкидають будь-яку ініціативу стосовно референдуму. Він наголосив на відсутності правових засад у Конституції України і Мінських угодах, які б надали такому референдуму законного статусу.

Дипломат закликав звернути увагу на те, що саме через російську агресію чисельна кількість мешканців Донбасу були змушені покинути свої домівки.

“Ми були доволі чіткими в той час, що проведення референдуму є нездійсненною ідеєю лише на частині української території, де більшість населення було переміщено через російське втручання”, – наголосив Волкер.

Нагадаємо, 16 липня, у Гельсінкі відбулася зустріч президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа з головою Російської Федерації Володимиром Путіним.

Згодом видання Bloomberg повідомило, що Путін під час зустрічі з Трампом запропонував президенту США провести референдум, аби вирішити конфлікт на Донбасі. Підкреслювалося, що поки російський лідер не захотів оприлюднювати план, аби його американський колега зміг краще розглянути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close