АктуальноГоловнаСвітУкраїна

Зустріч К.Волкера та В.Суркова черговий крок до закінчення війни на Донбасі

Миротворча місія ООН може бути розміщена виключно на всій окупованій Росією території Донбасу

Миротворча місія ООН може бути розміщена виключно на всій окупованій Росією території Донбасу – це позиція США, яку в черговий раз довів спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

“Пропозиція Росії розмістити миротворців уздовж лінії вогню лише посилить розподіл країни. Альтернатива, запропонована США, Францією та Німеччиною, – запровадження миротворчої місії ООН по всій території для забезпечення безпеки на окупованій території. У тому числі – контроль за українсько-російським кордоном.

Якби цей план реалізували, це б створило умови для відновлення миру, а згодом і проведення виборів, ухвалення закону про амністію та інших пунктів Мінських угод. Якщо ці умови будуть виконані, це послужить механізмом повернення контролю України над цими територіями”, – наголосив Волкер.

“До цього часу Росія застрягла на своїй позиції, озвученій у вересні 2017 року. Вони підтримують лише розміщення сил із захисту місії ОБСЄ. Це не створює умов для подальшого виконання Мінських угод. Нам потрібні справжні миротворчі сили, які забезпечать безпеку, відведення важкого озброєння, контроль за українським кордоном, забезпечать умови, за яких можуть бути проведені місцеві вибори. Коли люди зможуть повернутися додому, відновиться нормальне життя. До цього не бачу, як може відбутися прогрес”, – сказав Волкер.

До того часу США будуть допомагати Україні в обороні та зупиняти Росію санкціями, додав він.

На черговій зустрічі спецпредставника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера з помічником президента РФ Владиславом Сурковим будуть обговорені питання миротворчої місії ООН для Донбасі, із введенням якої може закінчитися війна.

Саме ці питання обговорювались під час останньої зустрічі Путіна з Меркель …

Наступний етап – погодити позицію Сполучених Штатів про наявність миротворців на територіях ОРДЛО з РФ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close