ГоловнаСвітУкраїна

Спец.представник Держ.депу США у справах України К.Волкер – Росія хоче приховати створену нею катастрофу на Донбасі.

Спецпредставник США наголосив, що Росія порушує свої зобов'язання, створюючи перешкоди у роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на окупованій частині українського Донбасу.

За даними Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) кількість важкого озброєння і військової техніки на тимчасово окупованій території Донецької області зросла у 8,5 разів.

«Відзначається зростання напруженості у зв’язку з постійним та демонстративним порушенням Мінських домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації. Порівняно з червнем 2018 року, у липні СММ ОБСЄ зареєструвала безпрецедентне – у понад 200 одиниць, або у 8,5 разів – зростання кількості важкого озброєння і військової техніки, виявлених на тимчасово окупованій території Донецької області, розміщення яких у даних районах є грубим порушенням Мінських домовленостей», – йдеться у повідомленні. Зокрема, зареєстровано до двох танкових батальйонів, два дивізіони самохідної артилерії, дивізіон буксируваних гаубиць, до ста одиниць ББМ, засоби протиповітряної оборони тощо. Зазначається, що така активність збройних формувань РФ призвела до різкого зростання кількості порушень режиму припинення вогню уздовж лінії розмежування. СЦКК вважає неприпустимим продовження порушень Мінських домовленостей з боку збройних формувань РФ, які мають системний характер та призводять до ескалації напруги як на лінії розмежування, так і в цілому в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Спецпредставник США наголосив, що Росія порушує свої зобов’язання, створюючи перешкоди у роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на окупованій частині українського Донбасу.

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер наголошує, що Російська Федерація та керовані нею сили на Донбасі хочуть приховати створену ними гуманітарну та економічну катастрофу на сході України. Про це дипломат написав у Twitter. “Росія і її сили постійно блокують Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в порушення своїх зобов’язань. Росія не хоче, аби світ побачив, що вона створила гуманітарну, економічну та екологічну катастрофу на Донбасі. Настав час для миру в Україні”, – заявив Волкер.

Так дипломат відреагував на заяву СММ ОБСЄ у Facebook від 3 серпня, у якій йшлося про обмеження доступу СММ на окупованій частині Донецької області. “Спостерігачів СММ ОБСЄ знову зупинили на в’їзді до непідконтрольного урядові Новоазовська. Поки патруль місії утримували на блокпості більше трьох годин, спостерігачі бачили, як інші цивільні особи безперешкодно його перетинали. Такі перешкоди нашому пересуванню трапляються часто, адже сторони знають, що якщо СMM щось зафіксує, то публічно повідомить про це”, – заявили тоді в СММ. У місії повідомили, що протягом минулого місяця свободу пересування спостерігачів обмежували приблизно 40 разів у південній частині непідконтрольних урядові районів Донецької області. “Щоразу збройні формування порушували Мінські угоди, які вони погодились виконувати, і не давали спостерігачам СММ можливості виконувати свою роботу зі встановлення фактів та сприяння нормалізації ситуації в області”, – наголосили спостерігачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close