ГоловнаУкраїна

Проголошення автокефалії в Україні – важливий крок до розпаду РПЦ та УПЦ МП та Росії як держави

Проголошення автокефалії Українською православною церквою - удар по позиціях Російської православної церкви та московського патріархату в Україні.

Проголошення автокефалії Українською православною церквою буде мати дуже сильний удар по позиціях Російської православної церкви та московського патріархату в Україні, адже РФ доведеться переписувати свою історію.

Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет вважає, що створення автокефалії в Україні матиме значні та безповоротні наслідки для розпаду РФ.

“Удар буде сильний, дуже сильний. Перше – історія російської церкви буде починатися не з хрещення Русі, а буде починатися з 1448 року. З того часу, коли вона відокремилась від Київської митрополії. І сама Москва визнала це в 1948 році, коли святкувала 500-ліття автокефалії російської церкви. Значить історія російської церкви буде починатися з ХV століття.”

Також, священослужитель вважає, що Україна  не була частиною Росії, як часто стверджують російські політики, і вже ніколи не буде.

“Друге – Україна не була, не є і не буде частиною Росії. Бо Русь існувала, а Росії не було як держави. А потім, коли виникла держава, але називалася вона Московією, а не Руссю. А Русь – це Україна. Навіть Крим, якщо взяти, то Крим належав Русі. Бо князь Володимир переміг візантійське військо в Криму. А раз він переміг – значить Крим став належати Русі. Російській Церкві прийдеться переписувати свою історію, і не тільки церкві, а й Росії прийдеться переписувати свою історію, – це очевидно. І тому триває таке шалене протистояння і боротьба”, – наголосив Філарет .

Процес було розпочато зі схвалення 19 квітня Верховною Радою постанови про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві.

22 квітня Вселенський патріархат почав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ. Делегація Константинопольського патріархату передала президенту Петру Порошенко послання Варфоломія, в якому він повідомив, що Константинопольська церква взяла на себе ініціативу та відповідальність відновити єдність православних вірян України. Процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві повинні завершитись у поточному році. Вселенський патріарх Варфоломій надасть Україні Томос про автокефалію, коли поінформує про своє рішення всі помісні церкви.

За загально прийнятою практикою помісних православних церков принципово важливі рішення приймаються в такий спосіб: спочатку на засіданні Синоду (вузьке коло впливових єпископів) приймається відповідне рішення, а потім проходить Собор або збори всього єпископату, на якому обговорюється і затверджується прийняте на Синоді рішення.

28 липня на церемонії до 1030-й річниці Хрещення Русі предстоятелі УАПЦ та УПЦ (КП) виступили за єдину помісну церкву.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close