АктуальноГоловна

Подвійне громадянство – проблема, що не вирішується

Після окупації східних територій України і анексії Криму прихильники “руського міра” активно просувають ідею подвійного громадянства або і зовсім хочуть отримати громадянство Росії.

Якщо розглянути всю цю історію на законодавчому рівні і звернутися до 4 ст. Конституції України можна відстежити, що подвійне громадянство в нашій державі не можливе – “В Україні існує єдине громадянство” – говориться в Основному законі.

Але якщо взяти до уваги Закон “Про громадянство” побачимо, що він не забороняє українцям мати громадянство ще однієї країни. Просто документи і інше громадянство особи на території України будуть недійсними.

Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України” – говориться в Законі.

В Україні із кожним роком значно збільшується кількість людей, що отримують ще один паспорт, але вони ніяк владою не відстежуються. Примусово позбавити людину другого громадянства чи підданства теж не можливо.

На перший погляд може здатися, що проблеми як би і немає, але все це не так. Отримуючи громадянство іншої країни, людина може сміливо пересуватися цією державою, працювати, купувати нерухомість і отримувати відповідні пільги, що надає ця держава. Таким чином людина вкладає капітал не на території України, а збагачує фонди інших держав.

Читайте також: Закон про аліменти: нова хвиля розбрату в сім’ї (частина 1)

Валова частка країн, у яких українці отримують друге громадянство, це ближні держави: Румунія, Польща, Угорщина, Росія. Часто це жителі прикордонних територій. Сусідні держави активно заохочують українців та всебічно сприяють окремим категоріям в отриманні подвійного громадянства.

Подвійне громадянство руйнує юридичний звязок між державою і людиною.

Набуття таких документів спричиняє низку проблем, що негативно відображаються на Україні, як з економічної сторони, так і з морально-духовної. Відразу гальмується процес формування української нації, руйнується поняття патріотизму. Крім того, ці процеси руйнують юридичний зв’язок між державою і людиною.

Не варто забувати, що часто отримання другого паспорта громадянами пов’язане протиправними діями, наприклад, ухилення від податків, втеча від обов’язкової військової служби в Україні, не виплата аліментів і переховування від кримінальної відповідальності. У подібних випадках сусідні держави часто сприяють українцям в отриманні документів, але самі таким чином стають жертвами, оскільки новоприбулі громадяни часто не платять податків і віднімають робочі місця у місцевого населення. Часто подібні документи українці просто купують і лишаються за кордоном у якості емігрантів, незнаючи мови, не мають відповідної освіти.

Як бачимо проблема подвійного громадянства це не тільки проблема України і щоб її вирішити потрібно приймати рішучі дії декільком державам одночасно. Але оскільки на законодавчому рівні питання не вирішується і відповідні закони поки не прийняті покарати власників двох паспортів практично неможливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close