Головна

НАТО і Україна закликали РФ вивести війська з українських територій і виконати Мінські угоди

НАТО і Україна закликали Росію вивести свої сили і припинити політичну, фінансову і військову підтримку НЗФ на Донбасі.

Представники країн членів НАТО і Україна закликали Росію вивести війська з території України, висловили підтримку “Нормандського формату” і необхідності дотримання Мінських угод для врегулювання ситуації на Донбасі.

“НАТО і Україна підтверджують необхідність вирішення конфлікту дипломатичними способами відповідно до Мінських угод і вітають зусилля” Нормандського формату “”, – йдеться в заяві, ухваленій на саміті лідерів країн Альянсу у Брюсселі.

НАТО і Україна закликали Росію вивести свої сили і припинити політичну, фінансову і військову підтримку НЗФ на Донбасі.

Керівниками НАТО і України наголошено, що забезпечення припинення вогню, виведення важкого озброєння, ефективний моніторинг і контроль з боку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, виведення формувань, які підтримує Росія, і важкої військової техніки, а також роззброєння НЗФ залишаються першими необхідними кроками, які повинна зробита Росія для деескалації конфлікту на Донбасі.

“Триваючий збройний конфлікт на сході України, спровокований і підтримуваний Росією, залишається головною проблемою для євроатлантичної безпеки, і призвів до гуманітарної катастрофи на Донбасі. Це призвело до загибелі більше ніж 10 тисяч осіб та до переміщення понад 1,5 мільйонів українських громадян”, – сказано у заяві.

“Союзники і Україна занепокоєні спробами Російської Федерації ще більше дестабілізувати ситуацію в Україні, зокрема й погрозами застосування сили, дезінформацію, кібератаки, енергетичний шантаж і втручання в суверенні інституційні та виборчі процеси України. Вони закликають Росію відмовитися від таких дій”, – наголошується в заяві.

Крім того, представники України і країн-членів НАТО вимагають від Росії забезпечення доступу моніторингових організацій на контрольовану НЗФ територію, у тому числі і Криму.

“І звільнити українських в’язнів і заручників, затриманих у Росії, Криму і на сході України”, – наголошується в документі.

Лідери країн НАТО і України також висловили неприпустимість застосування тортур до громадян України і їх переміщення до в’язниць на територію Росії.

“Мілітаризація Росією Криму, Чорного моря та Азовського моря створює додаткові загрози незалежності України і підриває стабільність у ширшому регіоні”, – наголошується в заяві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close