Головна

Україна – це Європа: ЄС визнали європейські прагнення України.

Учасники ХХ саміту Україна – ЄС визнали європейські прагнення України та підтвердили курс на впровадження Угоди про асоціацію.

Про це під час проголошення спільної заяви повідомили президенти Європейської ради Дональд Туск, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер та президента України Петро Порошенко. Заява про підсумки XX саміту Україна-ЄС з’явилась на офіційному сайті Адміністрації Президента.

Виступаючи також привітали набрання чинності з 1 вересня 2017 року Угоди про асоціацію та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

«Ми визнаємо європейські прагнення України та щиро вітаємо її європейський вибір, як це закріплено в Угоді про асоціацію. Ми схвалюємо вже досягнуті результати в імплементації Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі, а також підтверджуємо нашу відданість прискоренню цих зусиль», – йдеться у заяві.

«Ми привітали незмінну готовність України надалі приводити своє законодавство Європейських стандартів відповідно до Угоди про асоціацію та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі, зокрема в галузі цифрового ринку, митної співпраці та енергетики з метою сприяння зростанню та створенню робочих місць, а також подальшого покращення торгівлі. Ми плануємо разом підвести підсумки прогресу на наступному засіданні Ради Асоціації», – сказано у заяві.

Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі розпочався ХХ ювілейний саміт Україна – ЄС присвячений питанням інтеграції України в Європейський союз.

В рамках саміту планується обмін думками щодо можливих шляхів посилення допомоги Україні з боку країн-членів Євросоюзу у процесі впровадження реформ та питання зміцнення енергетичної безпеки. Окрім того, планується обговорити координацію дій спрямованих на протидію російській агресії, підвищенню ефективності політики санкцій проти РФ, посиленню міжнародного тиску на Кремль для повного виконання Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом і Севастополем, а також негайного звільнення українських заручників та політичних в’язнів Кремля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close