Головна

У ЄС визнали порушення суверенітету України актом агресії Збройних сил РФ

Лідери країн ЄС підтвердили повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також політику Євросоюзу із невизнання нелегальної анексії Криму.

Про це йдеться у спільній заяві, ухваленій на саміті Україна–ЄС 9 липня у Брюсселі.

“Ми вкотре суворо засуджуємо очевидне порушення українського суверенітету та територіальної цілісності через акт агресії російських Збройних сил, починаючи з лютого 2014 року”, – говориться у документі.

Лідери країн ЄС підтвердили повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також політику Євросоюзу із невизнання анексії Криму РФ.

Окрім того, лідери Євросоюзу визнали суттєвий прогрес проведення реформ в Україні, підтвердили європейські прагнення України та привітали її європейський вибір, як зазначено в Угоді про асоціацію.

“Ми визнали суттєвий прогрес, досягнутий Україною у процесі реформ, який є вагомим для задоволення потреб як громадян України, так і задля забезпечення стійкості України перед зовнішніми викликами”, – йдеться у документі, який ухвалили на саміті Україна–ЄС.

Представники країн ЄС  також особливо відзначили розвиток ринку цифрових технологій, просування у питаннях співпраці у сферах митниць, енергетики задля забезпечення економічного зростання, створення робочих місць та подальшого розвитку торгівлі. Також наголошено на започаткуванні в Україні багатьох реформ, особливо пенсійної та у сфері охорони здоров’я, спрямованих на покращення стандартів життя.

Президент України на саміті ЄС закликав посилити санкції проти РФ через окупацію території Криму, Донецької та Луганської областей України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close