Головна

Патріарх Варфоломій : Константинополь проти церковної влади Москви над Україною

Вселенський Патріарх Варфоломій заявив, що в Константинополі ніколи не визнавали церковної влади Москви над Україною. 

В Константинополі ніколи не визнавали церковної влади Москви над Україною. Про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій.

«Константинополь ніколи не надавав дозволи передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі і при безумовній згадці Вселенського Патріарха. Це сказано в Томосі про автокефалію, яку Матір-Церква дарувала Польській церкві: Наш Престол не визнав відділення Київської Митрополії та залежних від неї православних Церков Литви і Польщі і їх приєднання до Московської Церкви, що було здійснено проти канонів і не були дотримані права Київського митрополита, який носив титул Екзарха Вселенського Престолу», – сказав він.

Патріарх заявив, що Вселенський Престол бажає «відновлення єдності в Україні розділеного церковного тіла – десятків мільйонів вірних, хрещених і просвічених безпосередньою турботою і місіонерською діяльністю Вселенського Престолу».

«Вселенський Патріарх Варфоломій сказав про свою незмінну турботу /зацікавлення у вирішенні / лікуванні українського церковного питання і відновлення єдності розділеного церковного тіла в країні. Його Святість нагадав про те, що Константинопольська Церква завжди дбала і вирішувала багато складних церковних питань в інтересах народу Божого і збереження Всеправославно\ єдності, і сьогодні бореться для врегулювання церковних справ в Україні», – сказано в повідомленні прес-служби.

Об’єднання церков є дуже на часі. Ця подія буде важливою і визначальною для всієї релігійної, християнської України та надасть внутрішню гармонію на релігійному тлі.

Православ’я – це частина життя народу. І якщо народ просить створити автокефалію, то це повинно відбутись .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close