Головна

Президент США Д.Трамп підніме питання України на саміті НАТО – заступник держсекретаря США

США мають намір підняти українське питання на саміті НАТО і не задоволені тим, що Угорщина блокує політичну співпрацю України з Альянсом.

США мають намір підняти українське питання на саміті НАТО і не задоволені тим, що Угорщина блокує політичну співпрацю України з Альянсом, про це заявив заступник державного секретаря США Джон Салліван у спілкуванні з українськими журналістами.

Салліван не став розкривати, як самі саме рішення щодо України можуть бути схвалені в Брюсселі. Водночас, він наголосив, що під час саміту Дональд Трамп має намір особисто підняти українське питання.

“Підготовка до саміту ще тримає, тому я не можу повідомити деталі, це проти правил дипломатії. Але повірте мені, Україна точно буде обговорюватиметься на саміті в Брюсселі. Президент Трамп планує обговорити із союзниками всі питання, включаючи українське”, – заявив він.

Представник керівництва Держдепу нагадав, що США лишаються прибічниками членства України в НАТО, коли настане час для такого рішення.

Джон Салліван окремо наголосив, що Вашингтон не задоволений діями Угорщини щодо блокування рішень щодо України.

“Ми не підтримуємо і будемо переконувати ті країни, які піднімають в рамках НАТО свої проблеми, які не стосуються Альянсу, і використовують це як важіль для тиску на інші держави у обговоренні питань з порядку денного Альянсу.

Ми хочемо, щоб у НАТО питання вирішувалися по суті. Ми будемо наполягати, що НАТО ухвалює ті рішення, які потрібні для всього Альянсу”, – заявив він.

Саміт НАТО відбудеться 11-12 липня в Брюсселі. У двох дискусіях голів держав – щодо операції в Афганістані та щодо безпеки на Чорному морі – братиме участьпрезидент України Петро Порошенко.

Україна розраховує, що на липневому саміті НАТО глави країн-членів альянсу підтвердять її статус аспіранта. Угорщина заявляє, що вирішує, чи блокувати надання статусу аспіранта для України на саміті НАТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close