Головна

НАТО відкриває перший в Україні кіберполігон

В рамках трастових фондів НАТО для українських Збройних сил впроваджується ряд проектів. Одним з проектів стала розробка першого в Україні кіберполігона Збройних сил.

Такої інформацією поділився на брифінгу т.в.о. начальника ГУ військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу ЗСУ Валентин Левчик.
Пан Левчик відмічає, що трастові фонди залишаються потужним практичним механізмом НАТО у співпраці з Україною. Наразі вони активно допомагають у трансформації української армії. На сьогодні в Україні діють 8 трастових фондів Північноатлантичного альянсу.

«Тут варто звернути увагу на те, що відповідальним органом державної влади за реалізацію проекту цього трастового фонду є Служба безпеки України, але в рамках цього трастового фонду ЗСУ реалізують пілотний проект зі створення кіберполігона. Цікавий проект», – відмітив Левчик.

Нові стандарти кібербезпеки в Україні.

За останні декілька років Україна досягла значного прогресу у сфері кібербезпеки. Так, 25 січня 2018 року Головою СБ України було відкрито Ситуаційний центр забезпечення кібернетичної безпеки, створений на базі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ. У прес-центрі Служби безпеки зазначають, що у 2017 році українська сторона отримала технічне обладнання та програмне забезпечення для роботи Центру в рамках виконання першого етапу Угоди про реалізацію Трастового фонду НАТО з питань кібербезпеки.

Варто зазначити, що цього року підтримку України у цій сфері посилили і США, збільшивши розмір допомоги на зміцнення кібербезпеки з 5 до 10 млн доларів США у порівнянні з минулим роком. Окрім того, Конгрес США розглядає законопроект про співпрацю з Україною у сфері кібербезпеки.

Нагадаємо, 9 травня в Україні набув чинності закон “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close