Головна

Україна співпрацюватиме з ЄС у космічній сфері

Україна і ЄС підписали угоду про співпрацю у космічній сфері за програмою Copernicus

Таку інформацію оприлюднила прес-служба українського відомства.

“Укладання угоди сприятиме налагодженню тісного співробітництва між Україною та ЄС у сфері ДЗЗ та забезпечить реалізацію положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС”, – йдеться у повідомленні.

У рамках такого співпраці Державне космічне агентство України планує надавати програмі Copernicus повний, вільний та відкритий доступ до даних із своїх супутників, які ведуть спостереження за Землею.

Церемонія підписання угоди пройшла у рамках візиту делегації Державного космічного агентства України на чолі з головою Павлом Дегтяренком до Брюсселя.

На зустрічі сторони виокремили подальші напрямки співробітництва у рамках реалізації Угоди.Так, було досягнуто домовленостей щодо проведення в Києві Інформаційного дня програми Copernicus для потенційних споживачів стосовно можливостей використання даних супутників Sentinel.

За умовами програми Copernicus передбачено моніторинг Землі, води та атмосфери, а також прогнозування, управління та зменшення негативних наслідків природних катастроф.

Разом із космічними спостереженнями важливим є також доступ до даних локальних спостережень. Тому Україна має намір надавати доступ до даних мережі регіональних обсерваторій для програми Copernicus. Зокрема, це геофізичні та метеорологічні мережі. Також обидві сторони прагнуть покращити співпрацю щодо даних спостереження за Землею між агентствами, які працюють із супутниками Sentinel, Європейським космічним агентством та Європейською організацією із експлуатації метеорологічних супутників, а також програмами України, які ведуть супутникові спостереження за Землею.

Українські громадяни, науковці, дослідники та приватний сектор повинні отримати повний, вільний та відкритий доступ до даних сім’ї супутників Copernicus Sentinel, які використовують високошвидкісне з’єднання між хабами даних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close