Головна

Україна є пріоритетом для німецької зовнішньої політики

Візит президента Німеччини до України свідчить про те, що Україна є пріоритетом для зовнішньої політики ФРН.

Сьогодні, 29-го травня, розпочався дводенний візит Президента Німеччини Франка-Вальтеар Штайнмаєра  до України. Глава МЗС Німеччини Гайко Маас  також планує відвідати Київ з 31 травня по 1 червня.

“Цей подвійний візит до Києва глави держави і шеф-дипломата Німеччини упродовж лише одного тижня – це максимально чіткий сигнал підтримки особисто президента Петра Порошенка та реформаторських зусиль керівництва держави й уряду. Водночас, це свого роду “жовта картка” усім тим, хто хибно стверджує про нібито “втому” чи “розчарування” від України в Європі загалом та в Німеччині зокрема”, – вважає посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Він впевнений, що такий потужний “політичний десант” з Берліна є дуже символічним: Україна бесперечно є пріоритетом зовнішньої політики ФРН, посідаючи важливе місце в коаліційній угоді новоствореного федерального уряду.

Штайнмаєрпланує відвідати не лише Київ, але і  Львів, підкреслюючи таким чином тісну європейську приналежність України та культурну спорідненість з Німеччиною. Міністр закордонних справ Маас планує присвятити один день свого візити перебування на лінії розмежування, щоб підкрселити важливість протистояння агресії РФ та звернути увагу на необхідність пошуку шляхів припинення вогневої інтервенції Росії.

“Тож ми не маємо жодних сумнівів у тому, що саме Німеччина як найпотужніша країна в ЄС та економічний мотор Європи, її вище керівництво, насамперед особисто федеральний канцлер Ангела Меркель, і надалі відіграватиме головну роль адвоката України всередині Євросоюзу, у тому числі щодо збереження санкційного тиску на Росію як державу-агресора”, – підсумував Мельник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close