Головна

Україна та Польща: шлях до примирення

Екс-президенти України та Польщі у спільному зверненні закликали захистити процес примирення між польським та українським народами.

Колишні президенти України та Польщі зробили спільне звернення із закликом захистити процес примирення між польським та українським народами.

Як інформує “Польське радіо“, відкритий лист-заклик було підписано колишніми президентами Польщі Броніславом Коморовським та Алєксандером Кваснєвським, а також екс-президентом України Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком.

Президентський лист було передано представникам ЗМІ під час конференції Фонду Александра Кваснєвського “Amicus Europae” та Інституту Броніслава Коморовського у Варшаві в понеділок.

Автори листа наголошують, що доробок польсько-українського примирення є “великим досягненням вільної Польщі та вільної Україна”, до якого спричинилися всі президенти та владні команди у Варшаві і Києві, а також суспільства обох країн.

У документі мовиться, що польсько-українське примирення та співпраця “належать до життєво важливого інтересу обох народів, має вагоме значення для майбутнього всього регіону Центрально-Східної Європи”, а також є “стратегічно важливим для безпеки східного флангу НАТО і ЄС, що зіштовхуються з викликом російської агресії проти України”.

“Тому ми з великим занепокоєнням стежимо за явищами, що трапилися останнім часом, які загрожують примиренню та співпраці”, – зазначено в листі. Колишніх президентів турбує передусім “зростання суперечок та негативних емоцій навколо болючого досвіду в історії взаємних відносин”.

Автори документа переконують, що важке минуле “має заохочувати сучасних поляків та українців продовжувати зусилля задля примирення і співпраці з думкою про краще майбутнє наших народів і держав”.

“Ми не можемо бути заручниками історії. Ми мусимо вчитися поважати іншу історичну вразливість і шукати в минулому передусім те, що нас об’єднує”, – написали колишні президенти.

Свій заклик екс-президенти Польщі та України адресують “державній владі та суспільствам, особливо активним у процесі примирення церквам, самоврядуванням, неурядовим організаціям, ЗМІ, середовищам вишів – всім прихильникам примирення, зближення та дружби” між поляками та українцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close