Головна

Дуда в РБ ООН закликав надіслати миротворців на кордон Росії та України

Президент Польщі Анджей Дуда закликав направити миротворців ООН на російсько-український кордон і всю територію, контрольовану сепаратистами на сході України, повідомляє АР. Дуда «у найсильніших термінах» наголосив на важливості розміщення миротворців, спілкуючись з пресою.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав направити миротворців ООН на російсько-український кордон і всю територію, контрольовану сепаратистами на сході України, повідомляє АР. Дуда «у найсильніших термінах» наголосив на важливості розміщення миротворців, спілкуючись з пресою.

Якщо ми називаємо агресію «конфліктом», не вирізняючи, відповідно, жертву та агресора, якщо ми називаємо загрозу «викликом» без визначення джерела цієї загрози … ми безпомічні у виборі правових дій і реакції
Анджей Дуда

Головуючи під час обговорення на Раді безпеки ООН, присвяченому визначенню ролі міжнародного права в підтримці міжнародного миру та безпеки, Дуда закликав світову спільноту відкинути спокусу ставити силу над законом і страх – над довірою, повідомляють в ООН.

«Якщо ми називаємо агресію «конфліктом», не вирізняючи, відповідно, жертву та агресора, якщо ми називаємо загрозу «викликом» без визначення джерела цієї загрози … ми безпомічні у виборі правових дій і реакції», – наголосив він.

«Протягом обговорення на Раді Безпеки ООН під головуванням президента Польщі Анджея Дуди, він говорив про відповідальність Росії у руйнуванні довіри до РБ через запобігання проведенню конкретних дій проти повзучої окупації території Грузії, агресії в Україні та безстороннього розслідування МН17», – наголосив Лінас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Литви, в своєму коментарі у Twitter.

Linas Linkevicius

@LinkeviciusL

At #UNSC debates chaired by President of #Poland @AndrzejDuda spoke about responsibility of #Russia for undermining credibility of the Council by preventing concrete actions against creeping occupation of #Georgia’s territory,aggression in #Ukraine & impartial #MH17 investigation

Спеціальний представник США стосовно України Курт Волкер також наголошував на необхідності введення міжнародної миротворчої місії за мандатом ООН для врегулювання конфлікту в Україні.

Під час свого візиту на Донбас цього тижня, Волкер, в інтерв’ю Українській службі «Глосу Америки» заявляв: «існує потужний консенсус в Україні, а також в США та ЄС, де Франція та Німеччина залучені до Нормандського процесу. Всі погоджуються, що ми хочемо побачити мир і припинення вогню а також втілення Мінських домовленостей, за якими Росія має забрати свої сили, створивши можливості для політичного врегулювання і повернення території до України. Ми, навіть, багато обговорювали ідею залучення миротворчих сил в рамках мандату ООН, щоб після відходу російських сил, розпуску народних республік, безпеку і контроль над територіями забезпечували б сили з міжнародним мандатом, які також дозволили б втілити політичні заходи, передбачені Мінськими домовленостями. Наприклад, вибори мають проходити в безпечному середовищі. Є консенсус про шлях вперед. Така пропозиція висувалась Росії, ми обговорювали це з росіянами і це справді залежить від президента Путіна і російської стратегії.

Якщо вони хочуть побачити врегулювання цього конфлікту і відновлення нормального життя місцевого населення, яке, я хочу додати, є російськомовним, то це реалістично, це можна зробити».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close