Головна

Польща і Україна готуються обговорити конфліктні питання

Міжурядова польсько-українська комісія з історичних питань найближчим часом планує провести чергове засідання.

 

Таку інформацію повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, передає “Польське радіо”.

За його словами, нині триває підготовка чергової зустрічі польсько-української комісії, серед завдань якої буде пошук діалогу щодо історичних розбіжностей.

Боднар підкреслив, що під час зустрічі головними темамаи стануть проблеми історичних пам’ятників, ексгумації жертв, а також питання, пов’язані з внесенням змін до польського Закону про Інститут національної пам’яті.

Нагадаємо, Варшаві вимагає дозволу на ексгумацію жертв і будівництво меморіалів на місцях загибелі поляків, зокрема, польських солдатів, загиблих на території сучасної України в 1939 році, а також легіонерів, похованих в районі села Костюхнівка Волинської області.

Як відомо, Інститут національної пам’яті України ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на вандалізм щодо українських пам’ятників на території Польщі, зокрема, на кладовищі у Грушовичах під Перемишлем.

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що Україна зможе дозволити ексгумацію останків польських жертв тоді, коли польська сторона надасть своє бачення легалізації українських пам’ятників у Польщі.

Україна звернулася до Польщі з пропозицією відновлення співпраці між інститутами нацпам’яті, міністерствами культури та міжнародними комісіями, котрі займаються історичними питаннями.

У лютому Міжнародна комісія очолена з польського боку віце-прем’єром Пйотр Ґлінський, а з українського – віце-прем’єром Павло Розенко провела зустріч у Варшаві. Було досягнуто домовленостей по багатьом питанням, але політичний діалог все ще триває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close