Головна

ЄБРР прогнозує зростання української економіки

Серед істотних ризиків для економіки нашої країни в ЄБРР відмітили боргові платежі держсектора і майбутні вибори.

Європейський банк реконструкції та розвитку, який водночас є найбільшим інвестором  в Україну оприлюднив прогноз зростання економіки нашої країни у 2018 році – він залишився на рівні 3%.  Як зазначається в огляді ЄБРР, оприлюдненому на офіційному сайті, у 2019 році також очікується зростання ВВП України на 3%.

В ЄБРР також відмітили, що серед істотних ризиків для української економіки опинилися боргові платежі держсектора у 2018-2020 роках, а також вибори у 2019 році. При цьому в ЄБРР відзначили, що продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом залишається невизначеним на сьогоднішній день.

Разом з тим, Державна служба статистики України поліпшила оцінку зростання реального ВВП України у 2017 році до 2,5% з 2,2% за оперативними оцінками. Інфляція в Україні у березні 2018 року сповільнилася у річному вираженні до 13,2% з 14% місяцем раніше. У січні Національний банк поліпшив прогноз зростання ВВП України у 2018 році до 3,4%, але при цьому підвищив прогноз щодо інфляції на кінець 2018 року до 8,9%. Уряд України прогнозує зростання економіки поточного року на 3% за інфляції 9%, Міжнародний валютний фонд і Світовий банк – зростання ВВП близько 3,5% за інфляції 10%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close