Головна

Гаазький суд зобов’язав Росію до виплат компенсацій українським компаніям

Гаазький суд зобов'язав Росію до виплат компенсацій українським компаніям

Третейський суд у Гаазі зобов’язав Російську Федерацію відшкодувати українським компаніям, що позивались до суду, збитки за анексію Криму. Відомо, що сума збитків по цій справі становить близько 159 мільйонів доларів.

Про це повідомляє УНІАН.

“23 березня 2018 року, проконсультувавшись зі сторонами, склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи згідно зі статтею 29 (1) Арбітражного Регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року. 2 травня 2018 року, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності і збитків”, – йдеться в прес-релізі суду.

Суд вирішив, що Російська Федерація несе відповідальність за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Крим

Такий вирок став історичним, адже це перше судове рішення, за яким Росія змушена виплатити компенсацію внаслідок анексії.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію в справах про майнові стосунки в Криму влітку 2017 року.

Росія рішення не визнала, після чого почала ігнорувати розгляд справи. У суді нагадують, що після проведення слухання по суті спору з 5 по 6 жовтня 2017 року склад арбітражу запросив сторони надати додаткові письмові пояснення. 11 грудня 2017 року позивачі представили свої пояснення разом, Російська Федерація не представила жодних пояснень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close