Головна

Глава МЗС Німеччини критикує Росію, в тому числі, за Україну

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас у неділю розкритикував Росію за її дії за межами Російської Федерації. Маас звинуватив Москву в кібератаці на його міністерство і сказав, що Росія повинна змінити свою поведінку.

Глава зовнішньополітичного відомства Німеччини перерахував низку подій, які він назвав «проблематичними діями» – це відсутність прогресу у припиненні вогню на сході України, напад із застосуванням хімічної зброї у Великій Британії, підтримка уряду Сирії на чолі з Башаром Асадом і спроби вплинути на вибори в західних країнах.

«Стався напад на МЗС і ми припускаємо, що це виходило з Росії», – заявив міністр в інтерв’ю державній німецькій телекомпанії ZDF.

За його словами, Німеччина не може просто відмахнутися від цього. За його словами, те, що відбувається, не слід розглядати як конструктивний внесок.

У лютому німецькі урядовці розкрили те, що вперше виявили в грудні минулого року і назвали «ізольованою» кібератакою на урядову комп’ютерну мережу. Минулого тижня глава внутрішнього розвідувального агентства Німеччини сказав, що існує «висока ймовірність» того, що за кібератакою стоїть Москва.

Гайко Маас, соціал-демократ, який дотримується більш жорсткої позиції щодо Росії, ніж його попередники з тієї ж партії, сказав у неділю ще одному німецькому громадському мовнику – ARD, що Москва стала дедалі «важчим партнером». Однак Берлін схиляється до продовження діалогу, особливо в зв’язку з кризою в Сирії. За словами Мааса, Німеччина чекає конструктивних підходів з боку Росії, в тому числі, в сирійському конфлікті, а також Берлін очікує, що Москва не завжди буде просто захищати президента Сирії Башара Асада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close