Головна

Мей може звинуватити особисто Путіна – ЗМІ про справу Скрипаля

Sun стверджує, що Тереза Мей збирається публічно звинуватити Росію та особисто Володимира Путіна у замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку в Англії.

Це “призведе до найгіршої кризи у відносинах між Лондоном і Москвою з часів Холодної війни”.

За інформацією видання, доповідь розвідслужб “переконливо” доводить причетність Кремля до цього злочину. Зокрема, фахівці вважають, що газ, яким були отруєні Скрипаль та донька, виготовили у спеціальній лабораторії російської служби зовнішньої розвідки в Ясенево.

Sun очікує, що після ознайомлення із доповіддю пані Мей скличе позачергове засідання Ради національної безпеки для обговорення “масштабу кроків у відповідь” та оприлюднить “формальне звинувачення на адресу Москви” у своєму зверненні до Палати громад.

“Пані Мей навіть може піти настільки далеко, що звинуватить Володимира Путіна особисто”, – пише видання, нагадуючи, що за російським законом дозвіл на вбивства за кордоном надає президент

Водночас, газета зазначає, що міністри ще не вирішили, як реагувати на дії Кремля, хоча й розробили “повний спектр” дій, які містять примусову висилку та економічні санкції.

Втім, “два яструби” кабінету – міністр іноземних справ Боріс Джонсон та голова оборонного відомства Гевін Вілльямсон “наполягають на якомога жорсткіших санкціях”.

Тим часом деякі експерти попереджають, що сильна реакція Лондона напередодні російських президентських виборів може зіграти на користь Путіна.

“Росія є номером один у списку підозрюваних, в якому немає номера два. Але чим більше Путін може вказувати на агресію та ворожість Заходу, тим більше він об’єднує росіян навколо себе”, – цитує дипломата Тоні Брентона Sun.

Як повідомляє інформаційне агенство BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close