Головна

Javelin допоможе боронити Україну (світова преса)

Французька газета Le Figaro пише про новий оберт газової суперечки між Україною та Росією. Данський часопис Politiken пише про надання Сполученими Штатами протитанкових ракетних комплексів Україні. Американський новинний інтернет-портал The Daily Beast розглядає спроби Росії роздмухати конфлікт на етнічному ґрунті в Україні та посварити Київ з його сусідами з Євросоюзу і НАТО.

Щоденний французький часопис Le Figaro публікує статтю «Газ: нові тертя між Україною та Росією».

Паризьке видання пише, що Київ і Москва вчергове зіштовхнулись з питання газопостачань по тому, як рішення Стокгомського арбітражу поклало край чотирьом рокам того, що газета визначає як «газова війна» між Україною та Росією.

Тоді як український оператор на газовому ринку – компанія «Нафтогаз» залагодила рішення щодо відновлення імпорту російського газу після більш ніж двох років перерваних газопостачань, російський газовий велет «Газпром» заявив, що для цього не було владнано всіх контрактних деталей.

Французький часопис зазначає, що «Нафтогаз», який не купував російського газу з 2015 року, негайно засудив те, що подається як порушення контрактних зобов’язань. Керівник української компанії Андрій Коболєв висловив з цього приводу своє здивування, застерігши, що «Нафтогаз» вимагатиме відшкодування у судовому порядку.

«Заява «Газпрома» надає європейським партнерам новий привід, аби поставити самим собі запитання чи можуть вони довіряти цій компанії, яка виставить вам рахунок, отримає гроші але відмовиться надати вам свій товар», – заявив Коболєв, якого цитує видання.

Le Figaro нагадує, що Україна виграла останній раунд судової справи проти Росії в Стокгольмському арбюітражі. Паризький щоденник повідомляє, що внаслідок цього рішення «Газпром» має сплатити «Нафтогазу» суму у 2,56 мільярди доларів як відшкодування, що стосується ціни та обсягів російських газопостачань Україні, а також транзиту російського газу через територію України до європейських споживачів.

Газета пише, що від часу, як у Києві до влади прийшло прозахідне керівництво, Україна та Росія вимагали одна від одної десятки мільярдів доларів компенсації. Французьке видання завершує, вказуючи, що «Газпром» задовольняє приблизно третину газових потреб країн Європи, і цей показник збільшився впродовж останніх років, попри бажання ЄС зменшити свою залежність від російських енергоносіїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close