Головна

Створення нової України

Пройшло 4 роки з часів «Революції Гідності» як українці почали впливати на власний уряд

Ситуація була важкою: постреволюційна влада успадкувала знищене військо, яке мусить протистояти перед зовнішнім агресором, бездоріжжя та інфраструктуру, неадекватну охорону здоров’я та спустошену державну скарбницю. Вирішуючи проблему перетворення країни в сучасну, демократичну європейську державу, лише за короткий час ми стабілізували економіку та підтримували два роки поспіль зростання валового внутрішнього продукту. Дійсно, було зроблено більше заходів для реформування країни за останні чотири роки, ніж будь-коли з часу незалежності в 1991 році.

Продовжуються значні поліпшення. На конференції з реформ в Лондоні, минулого літа представники більш ніж двох десятків європейських держав погодились, що Україна досягла значних успіхів у сфері вільної торгівлі, прозорості та боротьби з корупцією. У Лондоні я говорив не тільки про минулі досягнення, а й про наші пріоритети для майбутнього, докладно описані в моєму уряді “План дій 2020”.

 Минулого тижня урядом представив річний звіт, який демонструє, що ми дотримуємося наших обіцянок. Верховна Рада прийняла нашу “Осінні реформи” шляхом прийняття ключових змін у сфері освіти, охорони здоров’я та пенсій, а також нового закону про спрощення приватизації державних підприємств. За підтримки наших міжнародних партнерів ми також готуємо комплексну земельну реформу, концепція якої незабаром відбуватиметься під час громадських консультацій. Подолання інституційної слабкості залишається однією з найбільших проблем для України. Але, покладаючись на вимоги нашого активного громадянського суспільства здійснюються масштабні реформи державних інстанцій.

У результаті за вісім кварталів підряд збережено позитивну тенденцію економічного зростання., Основна мета – стабілізація економіки. Після того, як у 2015 році ВВП скоротилося до 17%, досягнуто зростання в 2016 році на 2,3%, а в 2017 році – на 2,2%.

Зусилля уряду також призвели до покращення клімату для бізнесу та інвестицій: у 2017 році експорт товарів до Європейського Союзу збільшився на 20,6%, а прямі іноземні інвестиції склали 2,2 млрд. доларів. На одній із нещодавніх постійних зустрічей у Києві з Американською торговою палатою, більше 80% представників бізнесу заявили, що очікують зростання свого бізнесу в Україні в 2018 році.

Наразі важливо підтримувати та розвивати ці позитивні тенденції. Щоб наздогнати провідні країни нашого регіону, нам потрібно зростати вдвічі швидше, ніж середній показник – щонайменше від 5% до 7% на рік. Україна має привабливі інвестиційні можливості у багатьох галузях, таких як агропродовольство, виробництво, енергетика, транспорт та нові технології. Багато компаній вирішили розмістити в Україні частину свого глобального ланцюжка поставок.

Надзвичайно важливим є консолідація бажання українських політиків продовжувати реформуватися, протистояти зростаючій хвилі популізму перед виборами 2019 року. Процес побудови нової української держави ще далеко не закінчений, тому потрібно подвоїти зусилля для досягнення стійкого зростання.

Уряд розглядає корупцію як найважливіший пріоритет. Ми прийняли нове законодавство для запобігання незаконним пошукам, забезпечення прозорості ряду адміністративних послуг та створення необхідних антикорупційних установ. Цього року ми маємо створити новий антикорупційний суд для демонстрації рішучості покарати злочинців.

Інші пріоритети – продовжувати успішний процес децентралізації та реформування соціальної сфери та енергетики, що дозволить Україні досягти енергетичної незалежності.

Цього року плануються зміни в корпоративному управлінні державними підприємствами та реалізації програм з приватизації. Крім того, Верховна Рада України розпочала розглядати пакет 35 законів, що забезпечують стабільне зростання нашої економіки та сприяють інвестиціям.

Україна має шанс стати кращою державою для своїх громадян, міцнішим партнером для своїх міжнародних союзників та привабливим місцем для інвесторів. Це можливість, яку ми не можемо собі дозволити пропустити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close